EVE Online průvodce

Scanner v boji o přežití

  

Scanner je jeden z mnoha způsobů jak odhalit blížící se nebezpečí pokud se pohybujete v místech jako je lowsec, nula. V dírách je to vzhledem k neexistenci localu nutnost bez které je podexpres takřka jistotou. Pohodový

Směrový (directional) scanner

Scanner má mnohem věčí dosah než overview dá se nastavit od 1km až 2,147,483,647km=14,35 AU. Pokud zadáte větší číslo vrátí se na maximální hodnotu. Po nastavení dosahu musíte scann provést ručně.Zobrazí se vše v nastaveném dosahu, zjistíte co tam je za lodě, proby, drony, a podobnou havěť. Přesné umístění ale zůstane neznámé na nalezené obj. nelze warpovat.

Také můžete nastavit úhel scannu, změna úhlu způsobí automaticky scann. Pokud máte nastavený úhel scannujete oblast ve směru kam je natočena směrová kamera. Nezáleží na natočení vaší lodi, nebo jestli k něčemu letí, pouze na směru vašeho pohledu. Zručný pilot je schopen zúžením výseče zjistit u jaké planety nebo jineho obj. se jeho kořist nachází.

Tady je jaké výseče můžete nastavit :

 

A teť něco k využití :

Pokud se nacházíte kdekoli mimo stanici může být vaše loď nalezena pomocí probování. Můžete být v missi, nějaké signatuře nebo třeba na posu ale to vám není nic platné zručný prober vás najde a to až nechutně rychle Mrkající

Ale i nejzákeřnější prober je vidět na localu a musí používat proby (Combat_Scanner_Probe_I) a ty jsou vidět na scannu ale pozor scanner není online info jako overview je to jen otisk oblasti v čase kdy jste zmáčkli tlačítko a proto je třeba ho jednou za čas opakovat.

Až budete vyrážet na cesty po 0,0 hrozí že u brány narazíte na fleetu hráčů lačnící po vaší krvi a ti s oblibou používají bubliny.(Mobile_Large_Warp_Disruptor_I)

Bývají to slušně připravené pasti které se jen obtížně zdolávají . Pokud ale skočíte na jiný obj. (planeta, belt, základna) a provedete směrový scann můžete toto nebezpečí včas odhalit a zahájit protiopatření :

-poletíte jinudy

-počkáte až je to přestane bavit

-začnete vyhrožovat na locale = začnou vás nahánět a přestanou hlídat bránu (možná Smějící se)

Cesta sice bývá časově náročnější ale neztrácíte tolik lodě když nemusíte.

 Fly safe Admiral