EVE Online průvodce

Overview - základní nastavení

Overview je nejdůležitějsí nástroj v EVE, co budete používat. Špatně nastavené overview v PVP může způsobit katastrofu a přehlédnutí cílů. Předesílám, že nastavení, co zde uvedu jsou primárně určena pro naši korporaci Black Rats, ale uvedu samozřejmě i jak nastavit jiné věci. Jelikož sám ještě možnosti overview objevuji, nebude to úplný návod, ale pomůže do začátku.

 

Než začneme se samotným nastavením, bude vhodné určit, co všechno se bude zobrazovat na hlavní obrazovce, kde lítá loď. Proto doporučuji po kliknutí na šipku pro nastavení overview napřed zapnout "Show all brackets". Potom pokračujte přez "Open overview settings" do hlavního nastavení.

 

Co všechno lze nastavit

Filters - určuje, co se vůbec bude zobrazovat za objekty - zde záleží hlavně na účelu využití overview. Jinak ho udete nastavovat pro pvp a jinak pro těžbu. Například do pvp asi nebudete mít zapnuté asteroidy, aby se nepletly v zaměřování cílů a na těžbu zase většinou nebudete potřebovat řešit large colidable structures a podobně. Díky tomu, že se dá toto nastavení uložit, můžete vytvořit několik profilů, které se dají snadno přepínat.

Types - říká, která třída se bude v overview zobrazovat. Zda se budou zobrazovat všechny asteroidy, nebo jen se specifickou rudou, jestli chceme zobrazovat všechny drony a lodě, nebo jen některé druhy (například jen EWAR drony, nebo jen cruisery, atd...)

States - určuje, v jakém vztahu je objekt k pilotovi a zda se bude zobrazovat. Můžeme zde vypnout zobrazování například členů fleety, aby nedošlo k mylnému zacílení, atd...

 

Appearance - univerzální nastavení pro veškeré poukládané filtry (presents). Určuje, jak se bude na overview zobrazovat cokoliv, co jsme povolili filtru zobrazovat. Přesněji, jakou barvou se bude zobrazovat ikona a pozadí lodi v overview a v chatu. Zobrazuje se sestupně na první podmínku, co bude platná. Zde je opravdu nutné brát v potazu politiku korporace. Pokud jste například v milicích, je asi blblost je mít vypnuté. To samé platí o válce a bountyhunterech. ZÁLEŽÍ NA POŘADÍ. ČÍM VÝŠ JE ŘÁDEK, TÍM VĚTŠÍ MÁ PRIORITU NA PŘIŘAZENÍ BARVY.

Color tag - malá ikonka u jména, toto nastavení určuje barvu a symbol. Zde doporučuji toto nastavení pro potřeby lowsec a nuly. Všiměte si například agression posunutého nad bad a horrible standing, takže uvidíte, pokud někdo z neutrálních, červených a oranžových hráčů zaútočí a záská global criminal agression. Zde upozorňuji hlavně na tlačítko MOVE UP, kterým můžete měnit pořadí zobrazování, tedy, posunete-li FLEET/CORP/ALLIANCE úplně nahoru, nehrozí, že by se vám ukázal někdo z těchto okruhů jako červný.

tag

Background - určuje vybarvení řádků v overview, největšího optického lákadla, důležité hlavně pro PVP Usmívající se. Jména a řádky jsou pak viditelnější a kontrastnější, proto se dají snáze identifikovat a zaměřit. Opět ukazuji hlavně nastavení pro naší korporaci, upravte si ho dle vašich potřeb (opět upozorňuji na MOVE UP, jako v předešlé záložce):

background

EWAR - toto je nastavení toho, který který EWAR se vám zobrazí vedle jména útočníka. V podstatě nezajímavá tabulka, do PVP se vyplatí jí mít zaplou kompletně celou. Vždy se vyplatí vědět, co se kolem děje a kdo vám co dělá.

 

Colums - jedná se o nastavení, které určuje, které sloupce se vůbec budou zobrazovat v overview. Pokud máte pěkný (široký) monitor, můžete si dovolit více sloupců, například i traverzální rychlosti, atd. Pokud máte malý monitor s nízkým rozlišením, nastavte si alespoň základní nastavení asi takto:

colum

 

Ships - zde máte možnost nastavit jak se budou zobrazovat lodě na hlavní obrazovce. Jedná se o to, jaké závorky a s čím vším se budou ve jménu zobrazovat. Komu nevyhovuje základní nastavení, může lecos přenastavit. Pro velké PVP bitvy se vyplatí nastavovat i toto, to jest pro případ bitvy několika aliancí.

 

Overview tabs - možňuje rychlé přenastavení stávajících záložek v overview podle předem poukládaných závorkování a filtrů.

 

Snad tento základní návod pomůže mnohým hráčům. Doporučuji taky exportovat nastavení a někam si ho uložit, pokud se totiž promaže cache file eve, příjdete o toto nastavení.

 

Rád bych také upozornil na možnost stáhnout základní nastavení overview pro PVP od hráče Banduril [2BRAS], který svolil s jeho publikací a usnadní tak mnohým začátečníkům hodiny a hodiny pátrání, jak co nastavit.

{quickdown:3}

 

Rik Leah

 

PS: uložené overview je zapotřebí importovat do hry, aby bylo aktivní. To opět provedeme přez otevření možností overview a kliknutím na "Import settings"